Як знайти матку у вулику

Бджоляр повинен уміти стежити за життєдіяльністю бджолиних сімей і їхнім станом, не порушуючи роботи або спокою бджіл. Огляд сім'ї з розбиранням гнізда занадто тривожить бджіл, тому необхідно скоротити до мінімуму кількість і тривалість цих процедур.

Матку слід шукати на рамках із розплодом, насамперед там, де є свіжий засів.

Спочатку виймають із гнізда рамки без розплоду, поміщають їх у робочий ящик. Робити це треба дуже обережно, щоб випадково не роздавити бджіл або матку. Потім уважно оглядають одну рамку за іншою. Для зручності між оглянутими й не оглянутими рамками залишають простір у 10-20 см.

Тримати рамки з бджолами потрібно по можливості у вертикальному положенні з невеликим нахилом від себе й над вуликом, інакше матка з бджолами може впасти на землю, при цьому матка може пропасти.

Якщо з першого разу відшукати матку не вдалося, проводять повторний огляд. Якщо матка не була знайдена, вулик закривають. Через кілька годин огляд повторюють.

Зараз є доступними спеціальні маркери акрилові, опалінові мітки, швидковисихаюча фарба, якими помічають матку. Помічену матку стає краще видно серед маси бджіл при чому саме мічення є абсолютно безпечним для матки. Рекомендується використовувати маркер або мітки одного кольору, для маток, які вивелись в поточному році. Так легше відрізняти вік матки при її пересадженні або заміні.

Використовуючи акрилові маркери під час помічення матки може здатися, що бджоли обсіли матку. Це лише їхня реакція на запах маркера. Для того, щоб вони не травмували матку – необхідно легенько відсторонити бджіл від матки та почекати кілька секунд, поки фарба висохне. Останнім часом з’явилось багато різних пристроїв для мічення матки, які прискорюють і спрощують процес мічення матки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *