Чому тікають бджоли з вулика – 3 найпоширеніші причини

Щорічно восени на багатьох пасіках трапляються прикрі випадки, коли бджоли залишають вулики. Така ситуація часто застає бджолярів зненацька, а стається це через низку різноманітних причин. 

 

У цьому матеріалі ми розберемося, чому тікають бджоли з вулика і що з цим робити: 

 

Однією з найпоширеніших причин міграції бджіл в осінній період є неправильний підхід недосвідчених бджолярів до заселення рою

 

Річ у тому, що якщо рій був придбаний в одному районі міста або регіоні країни, а посилили його в іншому, бджоли можуть не адаптуватися до нормального і плідного життя, що стає причиною того, що бджоли вирішують втекти з вулика. 

Розв’язувати цю проблему можна підгодівлею бджіл цукровим сиропом.

 

Ще однією досить поширеною причиною є надмірна охайність бджолярів

 

Деякі бджолярі-початківці перед тим, як заселити бджіл у вулик, ретельного його дезінфікують. Це варто робити, але надмірне прибирання може залишити неприємні запахи, через які бджоли залишають вулик. 

Тут все просто, вулик необхідно змінити, і надалі проводити дезінфекцію акуратніше.

 

Причиною втечі бджіл з вулика також можуть стати погодні умови

 

Бджолам складно працювати за надто високої температури. Навіть осінню сонце здатне не просто нагріти вулик, а по-справжньому розігріти його. Тоді бджоли вирішують втікати від таких жахливих умов.

Щоб уникнути такої проблеми, рекомендується завчасно перевірити потенційні місця для майбутнього поселення рою й обрати найкращі з них. 

 

Також дуже часто сім’ї відлітають через бажання бджоляра добре їх нагодувати

 

Пасічники загодовують бджіл і їм бракує місця, позаяк все зайнято медом. Бджіл багато, проходи вузькі, організувати клуб – єдине гніздо – вони не можуть. Тому бджоли й відлітають усією родиною, особливо часто це трапляється в період теплої осені.  

У такому випадку треба залишати великий підрамочний простір та слідкувати за кількістю корму.

 

Щоб бджоли не втікали з вулика, потрібно створити для крилатих трудівниць добрі умови існування, які допоможуть їм продуктивно працювати. 

14 thoughts on “Чому тікають бджоли з вулика – 3 найпоширеніші причини

  1. А хто з бжолярів бачив як бжоли вилітаютьз вулика та втікають? А може щось інше? Ніхто не думав, як оси нищать бжолині сім”ї?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *